Чорний Черемош – вузька, дрібна гірська річка, швидко поточна в кам’янистому руслі. Береги високі, лісисті. Має потужні пороги і сильні шивери. Живлення снігове і дощове. Має високу весняну повінь, в Меженний період – мілководний, протікає в вузьких долинах, часто в ущелину, практично не має плес ділянок.

Річка є однією з найкращих для опанування рафтингу як спорту, завдяки своїїй швидкій течії та потужним порогам які в деякій період досягають від 1-5 рівня складності.

рафтинг карпати, рафтинг карпаты, рафтинг в карпатах

Рафтинг в карпатах на р.Чорний Черемош

Історія рафтингу в Карпатах на Чорному Черемоші розпочиналася зі сплаву лісу в XIX столітті. Останній сплав був в 1960-х роках спеціально для зйомок фільму “Тіні забутих предків“. Приблизно в цей час на річці почали здійснюватись перші сплави, звичайно не на дерев’яних плотах адже рівень води зазвичай не дозвляє сплавляти плотогон і це булоб надто небезпечно, и тому сплавлялись на камерах від грузових автомобілів. Але це ще не туристичні сплави, а розвага місцевої молоді, що стала хорошим поштовного у майбутньому до организації комерцийних туристичних сплавів.

На 80-ті роки і припадає розквіт туристичних сплавів по Черемошу (Поняття «розквіт» розпливчасте. Краще сказати одне, що в середині 70-х років їх було … одним словом дуже і дуже багато. На травневі свята на річці збиралися сотні груп з усього Союзу. У 90-ті роки більшість туристів використовували для сплаву двомісні та чотиримісні катамарани. з відкриттям кордонів на Україні з’явилися каяки, а потім і рафти. Активно рафти стали використовуватися для сплаву комерційних груп з 2005 року.

Повені 2008 і 2010 років значно змінили береги і пороги, річка стала м’якше, але від цього вона не стала менш цікавою а навпаки зробило річку місцем де кожного року приїжджає велика кількість людей, щоб опанувати рафтинг.

Найбільш сприятливий період для рафтингу по Черемошу – квітень-травень. В цей період тануть сніги на Чорногорі і в річці різко збільшується рівень води для цікавого сплаву. Хоча в останні роки влітку також спостерігається прийнятний для сплаву рівень води. З розвитком сучасних технологій в туристичному суднобудуванні, річний сплав (по низькій воді) на невеликих надувних байдарках, приносить не менше задоволення, ніж весняні сплави на рафтах або катамаранах.

рафтинг карпати, рафтинг карпаты, рафтинг в карпатах

Сплав на байдарці з інструктором